O mnie
Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie kierunku: Neurologopedia, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie kierunku: Logopedia oraz Filologii Polskiej na Uniwersytecie Opolskim. Neurologopeda na Oddziale Intensywnej Terapii Neonatologicznej i Patologii Noworodka w Szpitalu UJASTEK. Terapeuta metody NDT- Bobath.
Wykładowca z zakresu diagnozy zaburzeń karmienia, dysfagii i neurologopedycznej oceny niemowląt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Wielokrotnie występuje w roli prelegenta podczas konferencji, a także szkoleń poświęconych zaburzeniom karmienia; m.in. organizowanych w GoodTooth Academy „Primum non nocere. Ankyloglosja u noworodków i niemowląt”. Jest autorką wielu publikacji, a także autorskich szkoleń m.in. „Karmienie wcześniaka po wypisie – wyzwania nie tylko neurologopedyczne”, współautorką szkolenia „Karmienie wcześniaka na oddziale neonatologicznym”, które prezentowane są cyklicznie w Fizjomed Academy.
Od lat zajmuje się terapią niemowląt i małych dzieci z trudnościami w realizowaniu funkcji pokarmowych. W latach 2005-2017 współpracowała z Maltańskim Centrum Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom w Krakowie.
W latach 2019-2024 współpracowała z Fizjomed Prywatne Centrum Osteopatii i Fizjoterapii w Krakowie, gdzie prowadziła terapię dla dzieci, ale także stworzyła autorską koncepcję Fizjomed Eat (aktualnie NIDO Eat), poświęconą interdyscyplinarnej opiece dzieci z zaburzeniami przyjmowania pokarmów. W 2024 stworzyła NIDO Osteopatia – Fizjoterapia – Neurologopedia jako rodzinne centrum, które jest spójne z koncepcją NIDO Eat i kompleksowej opieki dla całej rodziny.
W NIDO prowadzi konsultacje diagnostyczne i indywidualne terapie niemowląt. Z jej pomocy korzystają rodzice dzieci:
- z zaburzonym odruchem ssania,
- z trudnościami w karmieniu z butelki, piersi, przyjmowaniu pokarmu z łyżeczki, piciem, gryzieniem i żuciem, połykaniem,
- niechętnie rozszerzających dietę,
- z krztuszeniem się lub nadmiernie wyrażonym odruchem wymiotnym podczas karmienia,
- nadmiernie się śliniących,
- jedzących wybiórczo lub odmawiających przyjmowania pokarmów o określonych konsystencjach, smakach, kolorach itp.,
- karmionych alternatywnie: sonda/PEG,
- wymagających wsparcia w zakresie karmienia ze względu na: rozszczep, mózgowe porażenie dziecięce, zespoły genetyczne, wadę twarzoczaszki, przedwczesne narodziny lub niedotlenienie okołoporodowe.
W dzieciństwie " niejadek" 🙂 Ponad wszystko uwielbia czytanie książek, kawę , czekoladę i sen!